להזמנות:
1-599-540-540
GetIT - קניות
חפש
GetIT - שירות לקוחות GetIT - מכרזים GetIT - עקיצות דיל יומי

מדפסת לייזר - כל בית צריך מדפסת: מה עם לייזר?

כל בית צריך מדפסת: מה עם לייזר?    כתבות צרכנות    דף הבית
לרכישת מדפסת לייזר לחצו כאן

כל בית צריך מדפסת: מה עם לייזר?
מערכת Telcoshops.COM
פערי המחירים מהעבר, שבין מדפסות הדיו לבין מדפסות הלייזר, מדפסות הדיו הותירו את מדפסות הלייזר מחוץ לתחומי העסקים הקטנים והבתים הפרטיים. כיום בעדכוני המחירים אליו נכנסו מדפסות הלייזר, החלום ללייזר נראה קרוב מתמיד
 
 
עם ירידת מחירי מדפסות הלייזר ורצון היצרנים לחדור למגזר הביתי יצאו דגמים המתחילים להתקרב לאותם צרכנים ביתיים, שמבחינתם מדפסת הלייזר היתה נחלת המגרש העסקי בלבד. עם ניקח בחשבון את התעדכנות מפרטי המדפסות כדוגמת מהירות או איכות הדפסה כמו גם שיקול החיסכון לאורך זמן, שיקולים אלו הופכים את מדפסות הלייזר לחלופה לא מבוטלת גם לקהל הביתי.
 

עדין מתלבטים בין מדפסת לייזר למדפסת דיו? בכדי להקל על ההחלטה נציג מספר שיקולים אותם יש לקחת בחשבון בבחינת מדפסת לייזר למול חלופת מדפסות הדיו.

 

המציאות שבהחזקת מדפסת מוכיחה כי עלות הרכיבים לצורך שימושה הרציף עולים בהרבה מעל עלות הרכישה המקורית. מי מאיתנו לא  מכיר את ההצעות המפתות לרכישת מדפסת כאשר עלות הדיו הנלווה אליו תעלה יותר מהמדפסת.

 

כאשר נוגעים הדברים למדפסת לייזר המרכיב העיקרי בשיקולי העלות היא מחסנית הדיו (מה שניקרא הטונר). הדבר העיקרי אותו תידרשו לבדוק לפני רכישת מדפסת הלייזר הוא מה עלות הטונר לאותה  המדפסת לכמה דפים היא תספיק. איך שלא תהפכו את הדברים בשיקולי העלות תועלת לכל דף מודפס מדפסת הלייזר היא החסכונית ביותר מפרטי הספק בדרך כלל יספקו את החישוב עבורנו אך לא ברור במדויק מניין יצאו חישובים אלה. האם לקחו בחשבון דפי מידע מלאים בכיתוב או כיתוב חלקי. אך בכל מקרה, חישוב ה נותן איזושהי אמת מידה

 

בהקשר למחסנית הטונר חשובה גם הבדיקה המקדימה האים אותה מחסנית נדרשת להחלפה לחדשה ברגע שהתרוקנה או לחילופין ניתנת למילוי מחודש  לצד זה נדרשת בדיקה האים מילוי של מחסנית קיימת גורמת לאיבוד האחריות על כל המדפסת.

 

מדפסת הלייזר: פרמטרים עיקריים

רזולוציה

איכות התמונה היוצאת מכל מדפסת נמדדת בעיקר עי הרזולוציה של אותה מדפסת . הרזולוציה מוגדרת כמספר הנקודות המוטבעות בדף בכל אינצ' רבוע. במדפסות הלייזר השחור לבן (מדפסות מונו) הרזולוציות הסטנדרטיות ומעלה מוצעות כ- 600/600 dpi או 1200/1200 dpi. רזולוציות אלה בהחלט מספקות בפרט אם עיקר יעוד המדפסת היא להדפסת מלל אוח שימושים בסיסים. מדפסות הלייזר הצבעוניות מציעות לעומת זאת רזולוציות של 1200/1200 dpi ו- 2400/2400 dpi. הנפוצים יותר מבין המדפסות הסטנדרטיות הם ה- 1200. אם עיסוקיכם יותר לכיוון הגרפיקה לסוגיה (גם תמונות בסיסיות) כמובן שרזולוציית ה- 2400 מותאמת עבורכם יותר. אך זולה פחות כמובן.

 
בשל רצון יצרני מדפסות הלייזר להטביע חותם גם בקרב המגזר הביתי, יצאו מדפסות לא רעות עם רזולוציה של 600/600dpi. לאלו מבינכם שהדפסה צבעונית לא אמורה לשמש תמונה על קיר הסלון, רזולוציה זו בהחלט יכולה לספק.
 

במקביל לרזולוציה הבסיסית המוצעת במפרט המדפסת יצרני המדפסות לעיתים יציעו רזולוציה מותאמת לכאורה מטעמם – Optimize Resolution. רזולוציה זו נגזרת  מתוכנת ההדפסה המוצמדת למדפסת פעילותה בעצם החלקת התמונה המיועדת לדפוס  או מילוי חורים שהרזולוציה המקורית לא כיסתה.

כך למשל HP עם פתרון ה- RET (Resolution Enhancements Tech) באמצעותה טוענת HP להגדלת הרזולוציה הטבעית של המדפסת.

מנגד חברת Epson מעבידה את המדפסות מטעמן בטכניקה אחרת הקרויה AcuLaser Line Screen. באמצעותה מחליטה תוכנת ההדפסה אם להגדיל את חדות התמונה או לא. אך שלא יהיה וליפני שתתנו אמון לכל מה שמופיע במפרט תמיד רצוי להתנסות בחנות אוח בכל מקום אחר בהדפסה היוצאת ולתת לעיניים להחליט.

 

מהירות המדפסת

במרכיב מהירות מדפסות הלייזר קיימים שני מרכיבים עיקרים. הראשון, מהירות תחילת ההדפסה הרגע שלוקח למדפסת להוציא את הדף הראשון מרגע לחיצת ה- Enter ועד ליציאת הדף מלוע המדפסת. מרכיב זה, לוקח בחשבון את הזמן שלוקח למדפסת להתחמם ובנוסף מעיד על יכולת העיבוד של המדפסת. המרכיב השני, הוא פרמטר מהירות הדפים לדקה המוכר לכולם – ppm (Pages per minute).  במרכיב זה מפרט היצרן תמיד יעיד לטובתו ומי יודע באילו תנאי מעבדה יצא הנתון. הדרך הטובה ביותר לבחינת כמות הדפים לדקה, היא על דרך ההתנסות. יש לזכור תמיד כי דפים מלאים בגרפיקה או עתירי מלל תמיד יהיו שתייני הזמן.

לכל הממהרים שביננו, אם אין המדובר בלחצי זמן נוראיים לקבל מאות דפים בזמן עמידה, באמת למי משנה כל כך, אם נקבל 16 דפים לדקה או 20?..

 

זמן עבודה

מרבית יצרני המדפסות מצנים במפרט את זמן העבודה המשוער של המדפסת ובו יציינו את קיבולת ההדפסות שאותה תוכל המדפסת להפיק בחודש נתון. כלל האצבע אומר, ככל שהספק עבודת המדפסת בחודש גבוה יותר, כך עולה איכות המדפסת.

 

זיכרון המדפסת

זיכרון המדפסת מהווה כלי עזר למעבד המדפסת במלאכת העיבוד וכתוצאה מכך יכולת הדפסה גבוהה ויעילה יותר בעיקר במקרים של הדפסים עתירי גרפיקה. במרבית מדפסות הלייזר רכיב הזיכרון ניתן לשדרוג ומה שכאן חשוב לברר הוא עד איזה גודל זיכרון מסוגלת המדפסת לקלוט   

 

מחסני נייר

מבלי להתייחס לנתון של כמות הנייר הניתנת לדחיסה בכל מגירת נייר. אם עתידכם המשותף עם המדפסת לא הולך ליהיות רק לניירות A4 הרגילים, אלא גם הדפסים על ניירות גדולים יותר דוגמת A3 או לחילופין מעטפות. יש להכיר ולבחון כיצד תהיה ההזנה של אותם ניירות. האם מוקצית בעבורם קליטה במגירה ייעודית (או מגירה בכלל) או הזנה באופן חיצוני כזה או אחר. בחלק מהמדפסות קיימת האפשרות להדפסה דו צדדית. מנגנון בו המדפסת יודעת להוציא הדפס ולשאוב אותו בחזרה להדפסה על צידו השני של הנייר. אופציה מעולה כחיסכון בנייר כמו גם מניעת סרבול ניירות במקרים של הדפסות ארוכות.

 

לייזר צבעוני

מדפסות הלייזר נחשבו מאז ומעולם כמדפסות יקרות וכשהמדובר במדפסת לייזר צבעונית – יקרות מאוד מאוד כיום, מדפסות הלייזר הצבעוניות ירדו מאוד במחיריהן בדגמים הבסיסים ומהווים חלופה לא מבוטלת למדפסות הדיו הנפוצות. איכות ההדפסה במדפסת לייזר צבעונית גבוהה עשרות מונים לעומת מדפסות הדיו. ועומדות בקצב הדפסה לא פחות בהרבה ממדפסות הדיו.  אם זאת, חשוב לזכור כי מחירן עדיין גבוה ומתאימות  בעיקר למשרדים  שלהם חשיבות גבוהה להדפסים בצבע איכותי.
 
חיבור רשת
במרבית המקרים המדפסת אמורה לשרת יותר ממחשב אחד המצוי בבית או במשרד. במידה וקיימת רשת מחשבים במקומותיכם, יש לבחון באם למדפסת קיימת יציאת רשת שתוכל להתחבר אל רכזת הרשת שברשותכם.
חשוב לדעת כי במידה ותרצו לשתף את המדפסת בין כלל המחשבים שבבית, אם לא קיימת יציאת הרשת במדפסת, תאלצו לייעד את אחד המחשבים כשרת הדפסות. מה שידרוש מכם להשאירו פועל, בכל זמן שאחד מן המחשבים האחרים יבקש להדפיס לעצמו.
 
תצוגת מדפסת
למי שאוהב ליהיות בעניינים ולא בעננים, מדפסות הלייזר מוצעות לרוב עם תצוגת סטטוס לפעולת ההדפסה, עם יכולות ניהול מסויימות בפעילות ההדפסה. בדקו מה תצוגת המדפסת יכולה להעיד על מהלך ההדפסה או ניהולה. כמו גם, האם תפריט הניהול עומד בסטנדרט של הבנה נאותה. שלא תידרשו לרוץ כל פעם למדריך ההפעלה.
 
אחריות
את עניין האחריות לא ביקשנו לחסוך במילים, לכן נפנה אתכם למדריך הייעודי לאחריות
 
דגשים לפני רכישה

ככלל. לאן שלא תביטו, תראו כי מדפסות הלייזר יקרות לא במעט ממדפסות הדיו. רכיבי מדפסות הלייזר יקרות אף הם בהתאם. עם זאת, חשוב לדעת כי בחישוב לאורך זמן, עלות ההדפסה לדף, זולה יותר במדפסות הלייזר לעומת הדיו. החישוב פשטני למדיי: עלות הטונר (או מילויו במקרים וניתנים למילוי חוזר), לחלק למספר דפים מודפסים שיניב אותו הטונר.

  • בחנו את עצמכם, מה דרישות הסף שבגללן התלבטותכם בין מדפסות לייזר לדיו. אם בהגדרה, פעילות המדפסת אמורה להתבצע אחת ל..מדפסת הלייזר לא בשבילכם.
  • אם מהירות הדפסה, אינה קריטית לחייכם הנאים, גם כאן לא עומדת מדפסת הלייזר בעליונות. השארו עם הדיו.
  • עבודתכם מחייבת הדפסה צבעונית בעלת איכות סבירה פלוס, ובכמויות לא קטנות (אך תעשייתיות)? כאן מדפסת הלייזר שולטת ללא עוררין. כמובן שיש להזכיר, כי לצד לייזר צבעונית, עומדת החלופה של מדפסות הפוטו. אך ההבדלים באים לביטוי בעלויות ההדפסה. לכן, השארו בפוקוס על הלייזר. לעניין ההדפסה הצבעונית, איכות טובה למעלה, מתחילה להתקבל ברזולציות של 1200/1200 ומעלה.
  • ממשקי החיבור המוצעם לרוב במדפסות להייזר הם בממשק חיבור מקבילי ו\או בממשק חיבור USB. חשוב להדגיש כי ממשק ה- USB הינו ממשק מהיר יותר לעומת המקבילי. אך חשוב לוודא כי ממשק ה- USB המוצע הוא מתקן 2.0!
 
 

מערכת Telcoshops עומדת לשירותכם בכל שאלה, הבהרה והצעה לשיפורים

©כל הזכויות שמורות Telcoshops.COM 2006


לרכישת מדפסת לייזר לחצו כאן כל בית צריך מדפסת: מה עם לייזר?
 


קבלו עדכונים על כתבות צרכנות חדשות ב RSS
 
243
,0,0

10439382,10439382

0